Про нас

В майбутнє - з упевненістю

Основи міською радою комунального підприємства «Одеські інженерні мережі» передував тривалий період аналізу, дискусій і попередніх проектів. Поява перших комерційних операторів телекомунікацій на рубежі 80-90-х років минулого століття сповістило про новий революційному етапі розвитку в області масової інформації та зв’язку, а отже, і міської інфраструктури.

На початку 2000-х вибухове зростання цих технологій поставив питання про практичні заходи щодо регулювання розвитку мереж і взаємовідносин органів місцевого самоврядування з десятками компаній, що пропонують телекомунікаційні послуги. Об’єктивно склалося так, що хаотичний розвиток кабельних мереж породило масу негативних наслідків, зокрема, скарги городян, конфлікти з житловими експлуатаційними підприємствами, нездорову конкуренцію між самими операторами. Це й не дивно, так як в деяких під’їздах наші працівники фіксували мережі 5-8 компаній. Як це часто трапляється в житті, прогресивне явище загрожувало перерости в свою протилежність, коли технічні проблеми стали перетворюватися в соціальні. У великих містах це питання стало на порядок денний практично одночасно і вирішувалося по-різному, так як скопіювати готову схему було ніде. Звичайно ж, практика показала не тільки особливості, але і загальні підходи у вирішенні непростих проблем формування системи ділових відносин між органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання у сфері телекомунікацій.

20 січня 2009 року Одеська міська рада прийняла рішення № 4083-V «Про створення комунального підприємства« Одеські інженерні мережі ». Згодом було прийнято кілька рішень міськвиконкому, в яких конкретизовані питання, що входять до компетенції нового підприємства як уповноваженої особи міської ради. Ці регуляторні акти розміщені в правовому блоці нашого сайту.

Хоча статутом підприємства передбачається широкий спектр завдань, але на першому етапі необхідно було визначитися в основних речах, а саме - в кількості операторів телекомунікацій та умов співпраці з ними, в рівні і масштабах розвитку кабельних мереж. З’ясувалося, що за кількістю операторів і щільності мереж Одеса, як і слід було очікувати, далеко випередила не тільки інші обласні центри, а й столицю. Тому моніторинг і контроль за станом телекомунікацій, виявлення несанкціоновано встановленого обладнання стали постійними питаннями діяльності нашого підприємства. КП «ОІВ» витратило чимало зусиль і часу, щоб створити відповідну електронну базу даних і програмне забезпечення для роботи з нею. Зрозуміло, що така база даних постійно доповнюється і змінюється.

Слід підкреслити, що робота нашого підприємства не обділена увагою громадськості міста. Кількість звернень громадян стрімко зростає з кожним роком і цей фактор все більше впливає на наші плани і організаційну структуру підприємства.

В Одесі склалася досить чітка і демократична модель взаємовідносин міської влади і інформаційного бізнесу. Щоб уникнути бюрократичного адміністрування найбільш важливі для жителів питання виносяться на розгляд районних комісій з телекомунікацій, які очолюються заступниками голів районних адміністрацій. У тісній співпраці з комісіями вдалося вибудувати нормальні договірні відносини з більшістю операторів і провайдерів, що працюють в місті. Цей процес не закінчений. Так звані «чорні» і «сірі» компанії продовжують усіма способами ухилятися від дотримання встановлених в місті правил роботи. Однак міська рада твердо слід курсу на створення ефективної системи правового та організаційного регулювання в сфері телекомунікацій, покликаної забезпечити рівні умови розвитку всіх операторах кабельних мереж та мобільного звязку. Фахівці комунального підприємства «Одеські інженерні мережі» беруть найактивнішу участь в розробці нових Правил розміщення телекомунікаційних мереж на території Одеської міської громади. Ми вивчили досвід наших колег в інших містах України та зарубіжжя. При цьому почерпнули чимало цінних відомостей, а заодно переконалися і в тому, що сформована в Одесі практика і регуляторна база також викликає непідробний інтерес наших іногородніх партнерів.

Комунальне підприємство «Одеські інженерні мережі» склалося як колектив кваліфікованих фахівців і увійшло в число постійно прогресуючих господарських структур міської ради. Ми вибудовуємо свою роботу в розрахунку на тісну співпрацю з операторами телекомунікацій, з науковими центрами Одеси і України, з українськими і зарубіжними колегами, із засобами масової інформації та звичайно ж з одеською громадськістю.

Кожен обхід фахівців, кожне розкрите порушення в розміщенні обладнання ретельно фіксується в актах фотознімках. У них є конкретні адресати і електронна пошта швидко доставляє операторам/провайдерам інформацію для реагування.

Розміщення тут фотографії - лише кілька ілюстрацій до робочих моментів: про нарадах в будинках по упорядкуванню мереж, про результати нашої роботи, особливо, на об’єктах реставрації, про нашу участь в офіційних засіданнях і зустрічах з громадськістю, про роботу в наукових семінарах Міжнародного союзу електрозв’язку.

Революційні перетворення в сфері цифрових інформаційних технологій створили нову ситуацію на ринку телекомунікацій, і ми всіляко способствовуем просуванню до нашого міста самих цікавих і потрібних проектів. Зокрема, створення великими операторами мережі цифрових базових станцій стільникового зв’язку міні-формату просувається в місті з безпосереднім організаційним участю нашого підприємства.

Відзначимо, що в таких випадках вирішуються не тільки технічні, але так само інфраструктурні та соціальні завдання. Наприклад, з ініціативи керівництва підприємства був підписаний і реалізований договір мерії і компанії Vega на створення безкоштовної зони Wi-Fi і системи відеоспостереження в новому Стамбульському парку. При цьому все обладнання було встановлено компанією за свій рахунок.

Але це великі проекти, які можна продемонструвати наочно.

Щоденні соціальні проблеми задаються скаргами і зверненнями громадян та організацій. Дотримуючись букви статутних обов’язків підприємства (контроль і моніторинг будівництва та експлуатації мереж), ніяких формальних відносин з громадянами у нас не передбачено. Проте, всі ці сигнали сходяться до нас. За останні сім років, які ми опрацювали в КП «ОІВ» однією командою, отримано понад півтори тисячі звернень і скарг. Жодна з них не залишилася без реагірованія.К цього додаються тисячі порушень установки і здійснення телекомунікаційних операцій, виявлені в процесі планових обходів.

А це не тільки виїзди інспекторів на місця, а й сотні робочих нарад з операторами безпосередньо на об’єктах, контроль за усуненням виявлених порушень. Це малопомітна, клопітна і трудомістка частина нашої роботи, Але вона була, є і буде. І в ній є свої безперечні переваги - відчутні результати, частина яких ми демонструємо на сайті і в мережах. І ще одне філософський зауваження - тут не засумуєш.

В ході заходів з реставрації та ремонту будівель в історичній частині міста, де питання перенесення або демонтажу кабельних мереж створили чимало турбот всім учасникам проекту, на порядок денний стала нова масштабна задача. Мова йде про створення єдиної міської кабельної каналізації слабкострумових систем, так як наявні лінії «Укртелекому», фізично вичерпали свої можливості і їх конфігурація не пристосована для вирішення нових проблем.

Це великий, але не єдиний проект. А тому - далі буде.

Firefox fix